📆  Organizace školního roku 2023/2024

Filozofie Keytone

Každé dítě má v sobě zvědavost, která je motivací k učení nových věcí. Prostředí v naší škole je na zvědavosti založené a učení je tak tou nejpřirozenější věcí. Děti se učí nejvíc věcí tím, že si hrají a napodobují své okolí. Využívají k tomu všechny své smysly - čich, hmat, chuť a sluch. Učí se vlastními zážitky. Jak to víme? Protože stejným způsobem se naučily svůj rodný jazyk. Proč bychom je tedy měli jiný jazyk učit jinak než tou nejpřirozenější metodou - pomocí jejich smyslů?

Sensory English

Učíme děti vnímat své okolí podle jejich měřítek. Metoda Sensory English (učení anglického jazyka pomocí smyslů) jim umožňuje si všechna důležitá témata s námi v angličtině prožit a tím i lépe, jednoduše a napevno zapamatovat. Hodiny pod vedením rodilého mluvčího jsou spojeny  s  emocionálním zážitkem, který svou intenzitou dokáže nahradit mechanické opakování a memorování. Uvidíte-li v zoologické zahradě troubit slona, už nikdy nezapomenete slovíčko “elephant”. Namočíte-li si rukáv, budete si pamatovat, že mokrý se v angličtině řekne “wet”. Budete-li s námi zahradničit a zasadíte do záhonku květinu, naučíte se, kromě mnoha jiných, také slovíčka jako “flower” a “dirty”.

Aha moment

Dětské “Aha!” je pro nás jedno z nejdůležitějších okamžiků výuky. Znamená pochopení souvislostí, objasnění významu. Zkušenost dostane své pevné a logické místo v paměti dítěte. Právě se naučilo, co nějaký podnět znamená, kam to patří a jak to použít.

Proč rodilí mluvčí?

Nikdo nedokáže předat zkušenosti tak, jako lektor, kterému je angličtina vlastní. Odchylky od pravidel, přirozené reakce nebo intonace jsou věci, kterým se dá učením přiblížit, ale nikdy nenahradí přirozený vývoj v anglicky mluvícím prostředí. Proto u nás vedou hodiny pouze rodilí mluvčí.

Chcete vědět více o prostředí našich škol? »

Zaujali jsme vás?

Prohlédněte si pestrou nabídku našich kurzů

Prohlédnout rozvrh on-line hodin »

Sledujte nás na Instagramu